Контакты NewHost

КНР планує прокласти підводний інтернет-кабель із Азії до Європи за $500 млн

Проект Китаю під назвою EMA має з’єднати оптоволоконним кабелем Гонконг із Францією через Близький Схід. Цей план — конкурент американського SeaMeWe-6, який піде майже ідентичним маршрутом.

Китай розробляє план прокладання підводної оптоволоконної мережі, яка з’єднає Азію, Близький Схід і Європу, пише Reuters з посиланням на джерела.

Вартість проекту — $500 млн, зазначає агентство і називає його конкурентом аналогічної американської розробки під назвою SeaMeWe-6.

Користуючись нагодою, пропонуємо нігті Київ, зі знижкою 50% тут https://www.instagram.com/gradilolya/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D

Китайський план називається EMA (від Europe, Middle East та Asia), він передбачає з’єднання кабелем Гонконгу, китайської острівної провінції Хайнань, Сінгапуру, Пакистану, Саудівської Аравії, Єгипту та Франції.

Над проектом працюють три основні інтернет-оператори в КНР: China Telecom, China Mobile Limited та China Unicom. Прокладатиме кабель компанія HMN Technologies (до того як більшу частину її акцій викупила кабельна компанія Hegtong, вона називалася Huawei Marine Networks).

SeaMeWe-6 – це проект американської фірми SubCom. Кабель також має з’єднати Європу та Азію за аналогічним з EMA маршрутом (від Сінгапуру через Саудівську Аравію до Франції). Reuters зазначає, що раніше три перераховані вище китайські оператори входили в консорціум, який мав зайнятися прокладкою кабелю, а самі роботи мала провести HMN Technologies.

Однак влада США змогла домогтися того, щоб виконавцем робіт стала SubCom. Наприклад, Вашингтон ввів санкції проти HMN Technologies 2021-го. Коли до проекту увійшла SubCom, китайські телекомунікаційні компанії вийшли із нього. Тепер оператори підписали меморандуми з французькою телеком-фірмою Orange, пакистанською PTCL, єгипетською Telecom Egypt, арабською Zain Saudi Arabia та підрозділами кувейтської K.S.C.P. у межах свого проекту.

Деякі з цих компаній входять до консорціуму з прокладання кабелю SeaMeWe-6: наприклад, Orange та Telecom Egypt, випливає із повідомлення на сайті малайзійського Міністерства комунікацій та цифрових технологій, яке заявило про приєднання країни до консорціуму. Виходячи з поданої інформації, до нього входять 12 компаній.