Контакты NewHost

Плюси та мінуси аутстафінгу

Давно відомо, що багатозадачність знижує ефективність. Ця теза однаково відноситься як до людей, так і до цілих компаній. Організація, яка крім основного бізнесу змушена займатися також питаннями бухгалтерії, кадрової справи та реклами, витрачає на це ресурси, які могли б бути спрямовані на збільшення прибутку. Саме тому сучасний ринок постійно шукає способів оптимізації. Одним із них є аутстаффінг.

 

Аутстаффінг — це використання праці позаштатних співробітників за договором із спеціальною компанією-аутстаффером. Розглянемо плюси та мінуси цього способу організації роботи з персоналом. Що таке аутстаффінг і навіщо він потрібний.

 

Переваги – розповість Ігор Немировський:

1. Скорочення витрати коштів на ведення кадрового обліку та адміністрування, позбавлення себе необхідності розраховувати і перераховувати податки по кожному співробітнику і оформляти відповідну документацію.

2. Скорочення витрат на пошук кваліфікованого персоналу та утримання цінних працівників на їхніх робочих місцях, позбавлення себе від інших проблем, пов’язаних із набором персоналу.

3. Можливість використовувати працю працівників до виконання сезонних робіт, не оформляючи в постійний штат.

4. Вирішення проблем, пов’язаних із заповненням «непопулярних» вакансій.

5. Зниження правової та юридичної відповідальності за персонал.

6. Відсутність проблеми надмірної плинності кадрів.

7. Можливість максимально оптимізувати штатний розклад.

8. Можливість продовжувати використовувати спрощену систему оподаткування, навіть якщо кількість працівників перевищує допустиму норму.

9. Зростання інвестиційної привабливості підприємства.

10. Звільнення себе від проблем, пов’язаних із перевірками працюючого персоналу сторонніми службами (наприклад, міграційною).

Наша компанія, «Бізнес центр Національний«, пропонує для вас, онлайн семінари безкоштовно по Аутстаффінгу, онлайн корпоративні тренінги з продажу, по мотивації працівників.

 

Недоліки:

1. Співробітники можуть нелояльно ставитись до компанії, яка не є офіційним роботодавцем за документами.

2. Відсутність можливості повною мірою контролювати мотивованість працівників та підвищувати ступінь їхнього професійного розвитку.

3. Неможливість чіткого контролю якості виконуваної співробітниками роботи, проте, більшою мірою ця проблема виникає тоді, коли компанія-провайдер часто змінює склад менеджерів.

4. Відсутність усіляких гарантій, що певний співробітник почне працювати над поставленим завданням в обумовлений період і закінчить його вчасно та з належною якістю.

 

Аутстаффінг також має свої плюси та мінуси для співробітників, чия позикова праця використовується. Згідно з недавнім дослідженням, найчастішими причинами згоди працювати з аутстафінгу були такі: наявність офіційного оформлення в штат; гарантії стабільної заробітної плати; забезпечення трудових та соціальних гарантій; можливість змінювати роботодавців без необхідності їхнього самостійного пошуку. Проте досить суттєвий відсоток опитаних співробітників, які працювали або працюють в умовах аутстаффінгу, вважають, що переваг дана форма діяльності не має зовсім.

 

Основними недоліками аутстафінгу для персонала, є відсутність впевненості у постійній наявності роботи; позбавлення певних пільг та привілеїв, якими можуть користуватися співробітники з постійного штату; неможливість зробити кар’єру у своїй професійній сфері; Найчастіше низький рівень заробітної плати.