Як відомо, тіло людини містить 60-70% води. Відповідно, для підтримки здоров’я правильне заповнення рідини просто необхідне.
У житті кожної людини проста вода є панацеєю. Випиваючи достатню кількість на день, можна застрахувати себе від різних хвороб та ранньої смерті. Далі більш детально поговоримо про те, скільки води на день потрібно випивати дорослій людині та дитині, як вона діє на організм, як відбувається очищення організму.
Скільки води пити в день?
Сучасні фахівці рекомендують пити від 1,5 до 2,5 літра на день, залежно від ваги людини. Кожен з нас індивідуальний, до питання про оптимальну кількість рідини, що споживається в день, потрібно підходити, виходячи з особистих відчуттів. За порадою медиків, день необхідно починати з однієї склянки теплої води. У такому разі вдасться уникнути зневоднення. Тепла вода, випита натщесерце, забезпечить хорошу роботу кишечника. Однак під час їжі слід утриматися від вживання рідини (щоб не розбавляти шлунковий сік).
До факторів, що впливають на споживання води, можна віднести:
- стан здоров’я;
- вік, стать, вага людини;
- рівень фізичної активності;
- екологічні фактори
Потреба рідини залежить від тілесних особливостей. Екологічні чинники також важливі щодо споживання необхідної кількості води. Рівень температури повітря, його вологість – важливі показники. Кожна група чинників має сенс, оскільки організм людини постійно прагне заповнити те, що втратив, зокрема рідина.
Скільки води потрібно випивати за день вагітним жінкам?
Виходячи зі стану здоров’я майбутньої мами, особливостей розвитку плода, для нормальної життєдіяльності у першій половині терміну рекомендується випивати від 2 до 2,5 літрів води на день. Однак у цьому випадку до рідини відноситься не тільки звичайна вода. Супи, соуси, соки з овочів та фруктів, різних страв також можна брати до уваги. Підтримання оптимального рівня рідини в організмі є особливо важливим у перші тижні вагітності, коли може бути токсикоз.
Читайте також — як допомогти алкоголіку кинути пити в домашніх умовах? А також, про Основні помилки дружин, як вирішити ці питання?
Скільки води потрібно випивати за день дитині?
Кожній дитині, залежно від віку, необхідно споживати певну кількість рідини на день. У такому разі розвиток організму та нормальне зростання буде забезпечено. Грудним дітям потрібно зовсім небагато води, оскільки більшу частину рідини малюки отримують із молоком матері. Кількість води для найменших на день становить 100-200 мл.
Щодо дітей дошкільного віку, їм підходить кип’ячена вода у кількості від 1,2 до 1,7 літрів. При цьому чаї, соки та солодка вода не враховуються. Потреба у воді підлітків така сама, як і у дорослих. Якщо говорити про точний розрахунок, на 70 кг ваги потрібно приблизно 2,2 літра води. У разі хвороби дитини, при появі блювоти, проносу, кількість рідини, що споживається, повинна бути істотно збільшена. Під час хвороби малюк повинен пити стільки води, скільки забажає.
Скільки води потрібно випивати за день, щоб схуднути?
Існують серйозні наукові дані про те, що рясне споживання води на день дозволяє швидше позбавлятися зайвої ваги. Пояснити це можна тим, що для біохімічних процесів, що протикаються в організмі, потрібна вода. Розчиняти жири можуть лише ті клітини, які насичені водою. Багато сучасних дієт супроводжуються правильним споживанням рідини. Дієтологи рекомендують розпочинати прийом води з 1,5 літрів на день. Для того, щоб схуднути, необхідно дотримуватись наступних правил прийому рідини:
- якщо з’явилося бажання перекусити, краще випити склянку води;
- вранці, натщесерце необхідно випити склянку теплої води (за 15 хвилин до сніданку);
- перед кожним прийомом їжі слід вживати склянку води (за 20 хвилин до обіду, вечері);
- запивати їжу водою вкрай небажано, оскільки це призводить до відкладення підшкірного жиру.
При різкому схудненні часто виникає в’ялість шкіри. Якщо пити щодня достатню кількість рідини, шкіра буде еластичною, проблем із розтяжками не виникне.
Читайте — Пасивний дохід без вкладень. Партнерська програма для бізнесу. І про все о заработке в интернете, продвижении и оптимизации сайтов.
Користь води для організму.
Про користь води для людського організму йшлося дуже багато. Вода виконує цілу низку біологічних функцій:
- бере участь у правильному травленні;
- бере участь у правильній роботі м’язів;
- підтримує оптимальний тиск усередині клітин;
- бере участь у розпаді та синтезі речовин в організмі;
- стабілізує та розчиняє поживні речовини;
- регулює тепловий баланс організму (зберігає та віддає тепло через теплоємність, розподіляє його по організму).
Багато хто запитує, чому людина потребує води? Річ у тім, що організм постійно здійснює додаткові зусилля виділення чистої води (з випитого соку чи чаю). Вживаючи просту воду, можна позбавити свій організм від зайвих зусиль з видобутку чистої води. Чай, молоко, кава, компот сприймається організмом, як їжа, яка потребує переробки. Відповідно, жоден із напоїв не може змагатися з водою за рівнем корисності.
Незважаючи на користь води, фахівці не рекомендують вживати її в надто великій кількості. Оптимальна добова порція становить 1,5 – 2 літри, залежно від ваги людини. Це можна пояснити тим, що багато води здатне спровокувати виведення великої кількості солей, що негативно впливає на загальний стан здоров’я. Людині рекомендується пити стільки води, скільки вимагає її організм.
Затримка води в організмі.
Таке захворювання здебільшого провокує порушення балансу електролітів. У такому випадку вода починає накопичуватися в тканинах всього організму або в окремих частинах тіла (руках, ногах). Недуга може бути спричинена різними порушеннями в організмі, у тому числі і гормональними, захворюванням серцево-судинної системи, хворобою нирок, а також лімфатичною недостатністю. Якщо людина не має патологій, впоратися з такою неприємністю можна різними методами.
Цікаві статті — как заработать денег сидя дома? І про как заработать деньги в интернете девушке, от А до Я.
Як вивести рідину з організму?
Зайва рідина, що знаходиться в організмі, здатна призвести до утворення набряків, збільшення ваги та мішків під очима. Зайва вода може бути виведена з організму, якщо:
- ретельно регулюється водний баланс;
- використовується мінімальна кількість солі;
- регулярно виконуються фізичні вправи;
Іноді проводяться розвантажувальні дні.
У такому разі зайва рідина виводитиметься з організму вже через тиждень. Правильне харчування — найважливіший чинник шляху до досягнення мети.
Виходячи з вищесказаного, можна стверджувати, що роль води в житті дорослої людини та дитини дуже висока. Вона є основою для стабільного функціонування всього організму. У складі води знаходиться маса різних речовин, що мають органічний та неорганічний характер походження. Роль води у житті переоцінити складно. Вона постачає клітинам кисень та найважливіші поживні речовини.