Контакты NewHost

Особистий досвід заробітків в інтернеті: рубаємо бабло на студентах

Коротка передісторія: у мене є син-старшокласник, котрий дуже хоче заробляти сам. У якийсь момент виявилося, що він з друзями всерйоз обговорює варіант «попрацювати кур’єром у доставці», і я вирішив знайти йому більш перспективне заняття, ніж кар’єра пішого кур’єра. Точніше, реєструватись довелося мені, т.к. адміністрація сайту з якоїсь дивної причини хоче бачити виконавцем серйозної людини з вищою освітою, а не учня дев’ятого класу.На сайті виявилося все по дорослому: під час реєстрації запросили скани документів про вищу освіту та попросили зареєструватися самозайнятим. Далі мені дали доступ до системи вибору замовлень, і ми із сином почали шукати те, що йому під силу зробити. Отже, що виявилося непосильним виконання лінивим студентом, але цілком «по зубах» школяру? Це були завдання типу:
- оформити документ у ворді;
- намалювати презентацію;
- зробити простенькі розрахунки в екселе;
- написати просту програму;
- Зробити найпростіші статистичні розрахунки (Типу «У Васі в мішку два яблука і три мандарини…»)
І т.д.
таки маєчи нагоду, пропонуємо онлайн тренінги з мотивації персоналу Київ, та в Україні.

Таких завдань у системі не сказати, щоб багато, але вони є, і це дозволило дитині заробити за два тижні кілька тисяч рублів, і продовжити цей процес далі. Але далі йтиметься не про це.

Я ніколи раніше не торкався цієї сторони навчального процесу. В університеті всі лабораторки/курсовики робив сам, потім було викладання у ВНЗ, але там теж ліниві студенти тягали мені трохи перероблені лабораторки своїх активніших однокурсників, або лабораторки з минулих років. Доходило до смішного: якось мені як викладачеві спробували здати лабораторку, яку я робив, будучи студентом. Загалом, масштаби цієї галузі мене шокували.

Перше, що я запитав після реєстрації на сайті – чи не бажаю я писати дисертації. Виявляється, спектр робіт, що виконуються сайтом, не обмежується курсовими та дипломними роботами: наукові статті та дисертації «під ключ» там теж є. Будь-яка примха за ваші гроші. Я, певна річ, відмовився. Кількість замовлень, що висять в системі, на дипломи та курсовики – вражає уяву. До того ж, ми спочатку різко обмежили список предметів, які нас цікавлять. Якщо ж подивитися гуманітарні предмети, то може виникнути підозра, що самостійно на гуманітарних спеціальностях взагалі не вчиться ніхто.

Другий момент, який мене вразив — це безліч завдань на розрахунок підсилювальних каскадів на транзисторах. Втім, можливо, це «помилка того, хто вижив»: подібні завдання бовтаються дуже довго, ніхто їх не бере, тому здається, що їх багато. Ну і плюс те, що я в силу своєї роботи звертаю увагу на такі завдання. Тим не менш, факт залишається фактом — завдань на розрахунок «підсилювачів сигналу на транзисторах» багато. Я багато років працюю схемотехніком, і за цей час із завданнями на розрахунок підсилювального каскаду на транзисторі не стикався жодного разу. Більше того – в організації, де я працюю, з таким завданням хоч раз стикалися всього пара людей (і то – вони їх ніфіга не розраховували, наскільки я знаю). Втім, це досить корисне знання, якби його викладали нормально. І ось тут вилазить…

Третій момент, який мене вразив: це велика кількість завдань древніх, як лайно мамонта. Наприклад, вищезазначені завдання на розрахунки транзисторних каскадів: я жодного разу не бачив у них фрази «підберіть елементну базу». Завжди «розрахувати каскад з ОЕ/ОБ/ОК на транзисторі XXX». Найновіший із пропонованих у різних завданнях транзисторів знятий із виробництва у 2013-му році. А найдавніший – знятий із виробництва з розпадом СРСР. Вишенькою на торті є те, що завдання з цим самим радянським транзистором прилетіло з Бауманки. Люди з Бауманки, хто там такий некрофіл? Розкажіть йому, що електронна промисловість розвивається, що завдання треба було б актуалізувати хоча б раз на п’ятирічку… Причому це стосується не тільки транзисторів. Дитина довго мучилася з одним вордівським документом: там був потрібний об’єкт WordArt. Проблема в тому, що саме такий об’єкт є лише у ворді 2003, вже 2008-го ці об’єкти суттєво переробили. Довелося ставити дитині віртуалку і 2003 ворд. Ще траплялися завдання, які треба було обов’язково виконувати у програмі, яка загнулася п’ятнадцять років тому (прямо навіть дивно, що їх ніхто не бере, так?). Купа задач на програмування стародавніх мікроконтролерів на ассемблері.

З іншого боку – іноді трапляються реально цікаві/кумедні завдання, шкода лише, що їх дуже мало. З того, що запам’яталося:
- веселе завдання алгоритм швидкого обчислення зворотного квадратного кореня, з посиланнями на квейк;
- завдання на множення чисел з плаваючою точкою за допомогою жорсткої логіки;
- Завдання на написання доповіді для п’ятикласника! Домашні вироби, які виконують сили батьків, вийшли на новий рівень.

Окрему посмішку викликає система, за якою оцінюється вартість завдання. Я не знаю нюансів, але іноді бувають завдання, в яких за кілька сотень рублів треба буквально кілька разів ворухнути мишкою (що викликало дике захоплення у дитини), а іноді – за 200-300 рублів просять зробити просто кінський обсяг робіт. Цікаво, що син спочатку хапав такі завдання, та був навчився таки цінувати свій час. Плюс одна корисна навичка в скарбничку.

Загалом – пізнавальний досвід. Дитина побачила, що можна заробляти гроші розумом, а не морозячи дупу з рюкзаком Гугл-доставки на спині, пізнала суть поняття «дедлайн», а також почала займатися довгостроковим плануванням типу «пошию піджак з відливом і в Ялту» ще замовлення пороблю, і куплю собі відео.
P/S: корисні статті з нашого сайту — 4 тренди email-маркетинга на этот год, а також, Як організувати віддалений відділ продажу, від А до Я? А також — Посібник з управління віддаленими та гібридними командами продажів , і звісно, Пасивний дохід без вкладень. Партнерська програма для бізнесу, корисна надійна програма.