Контакты NewHost

Як підвищити рівень креативності. Як розвинути креативність

Оцінювати творчі здібності складно, якщо не сказати неможливо, адже кожна людина креативна по-своєму. При цьому існують способи частіше та ефективніше давати вихід своїм творчим здібностям. Для цього потрібно взяти творчий підхід за правило.
Нещодавно я допомагав раді директорів однієї компанії зробити вибір між двома внутрішніми кандидатами на посаду генерального директора. Обидва виявилися здатними та досвідченими співробітниками з розвиненими навичками міжособистісного спілкування. Але при вирішенні тестового завдання на вихід із ситуації дефіциту бюджету рішення були різними. Перший кандидат – назвемо його Майклом – зробив ставку на свої аналітичні здібності, прагнучи знайти шляхи економії, тоді як другий – скажімо, Саймон – зосередився на створенні нових можливостей для зростання бізнесу.
Наша компанія пропонує, тренінги оператор кол-центру. Секрети професійної майстерності.

Кого б ви вибрали?
Зрозуміло, такий скупий опис не дозволяє створити повне враження про переваги та недоліки обох кандидатів, але особисто я в подібних ситуаціях я, як правило, віддаю перевагу креативному лідеру, налаштованому на творення, людині аналітичного складу розуму, який більш схильний до руйнування вже створеного.

Причина проста: творчі люди творять нове.
Будь-хто, кому довелося працювати з начальниками обох типів, добре знає, що створювати щось нове набагато цікавіше, ніж займатися скороченням витрат. Більше того, творчість – єдиний можливий шлях до сталого зростання. Звичайно, скороченнями можна досягти короткочасного зростання прибутковості і, як наслідок, позитивної реакції акціонерів, але це не більше, ніж паліатив.
Є кращі тренінги для відділу продажу, онлайн та офлайн.

Давайте з самого початку прояснимо одне питання. Деякі люди креативніші за інших – це така сама характеристика людини, як і хороша фізична форма, привабливість чи швидкість. Хоч би як ми намагалися, нікому з нас не стати Пікассо. Але цілком можна розвинути власні творчі здібності стосовно практично всіх життєвих ситуацій.

Всі ми маємо неймовірний потенціал для того, щоб винаходити інноваційні підходи до вирішення проблем, генерувати нові ідеї та дивитися на світ свіжим поглядом. Потрібно просто скуштувати. Навіть найменш творчі особистості здатні досягти багато чого за допомогою п’яти простих кроків.
Читайте — Як правильно збудувати виступ. Правила успішного публічного виступу.
Вибрати правильний час.
Для початку постарайтеся викроїти трохи часу. Просто замкнутися в кімнаті і змусити себе бути креативнішим навряд чи вийде, але можна скористатися тими природними паузами протягом дня, коли мозок, не завантажений поточними завданнями, звільняється для нових асоціацій і отримує можливість генерувати нові ідеї. У мене такий стан виникає під час рутинного заняття чисткою зубів вранці та ввечері.

Такий підхід працює не завжди, але коли він спрацьовує, нові ідеї виникають у голові подібно до яскравих спалахів – іноді одна за одною. Найскладніше для мене у таких випадках – встигати їх записувати, бо вибух креативності доводиться поєднувати з механічним конспектуванням.

Ви, напевно, вже знаєте, в які моменти натхнення може відвідати саме вас. Скористайтеся ними.
Також читайте, не пошкодуєте — я к стати лідером. З чого розпочати?
У багатьох людей пік креативності настає одразу перед засинанням або посеред ночі. Кіт Річардс, легендарний гітарист гурту Rolling Stones, тримав поруч із ліжком гітару та записуючий пристрій на той випадок, якщо раптом почує нову мелодію уві сні. Якось прокинувся, награв кілька акордів і знову провалився в сон. Програвши запис наступного дня, Річардс почув вступ до майбутньої пісні Satisfaction — одного з найбільших рок-хітів усіх часів.

П’ять простих кроків.
Втім, нам не обов’язково чекати на відвідування музи – ми можемо діяти на випередження. Подумайте про завдання, над яким зараз працюєте, або про проблему, яку необхідно вирішити, та поставте такі питання:
- Чи можна зробити цю роботу інакше?
- Чи можна запозичити чи адаптувати до моїх потреб підходи з інших областей?
- Що можна зробити для збільшення цінності мого продукту чи роботи?
- Чи можна від чогось відмовитись?
- Як можна змінити порядок чи структуру робочого процесу, щоб у результаті створити щось нове?

Окрім цих п’яти питань можна ставити й інші. Іноді для стимуляції творчості потрібно лише заздалегідь налаштуватися на те, що ви вирішуватимете завдання по-новому.

Багато років тому, коли я писав одну з перших моїх книг, мені пощастило отримати дворічну відпустку в університеті. Я був вільний вибирати будь-яке місце проживання на ці два роки і зупинився на Парижі – не найважчому місці для життя, як ви розумієте, але разюче відрізняється від звичної мені Америки з погляду мови, звичаїв та людей. Я навмисне вийшов за межі зони комфорту і змусив себе адаптуватися до умов, відмінних від того, що я вважав нормою. Це стимулювало мою креативність, а написання книги (навіть книги про бізнес) – це творчий процес.

Можливо, найкращий спосіб стати креативнішим – креативно підходити до всього. Наша свідомість розквітає завдяки новизні та різноманітності вражень, але в роботі та в побуті ми здебільшого слідуємо давно заведеним, звичним схемам. І навіть не помічаємо цього. Ви, напевно, неодноразово чули, що вивчення нової мови чи освоєння гри музичному інструменті – чудовий спосіб освіжити сприйняття. Це, звичайно, так, але чи багато з нас знайдеться на цей час?

Якщо ви дійсно хочете розвинути свої творчі здібності, частіше піддавайте себе новим випробуванням. Тренування піддаються не тільки м’язи — постійними заняттями можна натренувати практично будь-що, включаючи розумові здібності. Тут добре працює різноманітність нових вражень, занять та спілкування. Спробуйте по-новому підійти до п’яти щоденних рутинних завдань, які ви зазвичай виконуєте, не замислюючись. І чому б не почати сьогодні?

Виберіть нетиповий вам шлях на роботу. Поговоріть на робочому місці з колегами, які зазвичай не входять до вашого спілкування. Пообідайте зі знайомим, з яким рідко бачитеся. Прогуляйтеся наодинці після закінчення роботи і просто спостерігайте людей навколо. Або відвідайте заняття з предмета, про який не маєте жодного уявлення.

Здібності до творчості є у кожного з нас. Потрібно просто бажання розвинути їх у собі.
Статті  — Як розвинути силу волі і навіщо це потрібно. Способи розвинути силу волі, також, як відеоаналітика допомагає знизити крадіжки у магазині,  і про, як вплинути на здоров’я тіла, керуючи мозком, поради психолога.