Потрібно зрозуміти одну просту істину: ваше тіло впливає на мозок, а мозок впливає на тіло. Як саме вони взаємодіють і прості поради, читайте у матеріалі експертів.
Обдуріть мозок: посміхайтесь!
Обличчя і тіло виконують набагато важливішу і складнішу роботу, ніж просто вираження емоцій. Будь-які почуття, які ми демонструємо, фіксуються у нашій голові. Коли ви морщитеся або посміхаєтеся, схрещує руки на грудях або жваво жестикулюєте, ви насправді підігріваєте різні емоції і виробляєте різне ставлення до того, що вас оточує.
Читайте також — мистецтво ораторської мови: вправи, що допомагають подолати страх.
Саме тому коли ми приймаємо позу сили (широко розставляємо ноги, ставимо руки на пояс), у нас підвищується рівень тестостерону і зростає впевненість у собі. А якщо посміхаємося, попри все, то навряд чи піддамося зневірі.
Це підтверджують багато дослідників. Наприклад, група психологів із Великобританії простежила за станом людей, що позбулися міжбрівних зморшок за допомогою ботоксу. Виявилося, що нездатність хмуритися знімає симптоми депресії та робить людей щасливішими!
Медитуйте, щоб позбутися від розсіяності та хвороб.
Нещодавно група дослідників із Каліфорнійського університету в Девісі під керівництвом нейробіолога Кліффорда Сарона вирішила перевірити стійкість позитивних змін у мозку, що настають внаслідок медитації. Вчені дійшли висновку, що дія медитації багато в чому схожа на дію вакцин. Просто потрібно час від часу приймати «підтримуючу дозу», і позитивний ефект буде завжди.
Дізнайтесь про — як навчитися маніпулювати людьми. Техніки маніпуляції?
Після 3 місяців медитації люди справлялися з тестом на стійкість уваги набагато краще, ніж до початку програми. Вся група медітуючих продемонструвала виняткові вміння концентруватися та утримувати увагу на вирішенні поставленого завдання.
Медитація впливає і тіло. Аналіз крові медитуючих показав значне збільшення ферменту теломерази, який зазвичай присутній в організмі здорових людей, не схильних до жодних захворювань. Також вчені з’ясували, що позитивний вплив від занять продовжує відчуватися навіть майже через півроку.
Статті поради — здоровий раціон харчування на день, а також і про, скільки води потрібно випивати за день людині ? Поради дієтолога.
Займайтеся аеробікою, щоб зберегти здоров’я мозку.
Щоб покращити розумове здоров’я, займайтеся аеробікою. Під час плавання, бігу, катання велосипедом, швидкої прогулянки або дуже інтенсивного виконання рутинних домашніх обов’язків кровотік посилюється. Аеробне навантаження — це каталізатор, який прискорює доставку поживних речовин, необхідних для гострого мислення та метаболізму.
Як правило, з роками обсяг мозку стає меншим, а значить, знижується і наша здатність мислити, знаходити аргументи, виконувати майже всі види діяльності. Але аеробні вправи здатні уповільнити цей процес.
Нещодавно нейробіологам вдалося з’ясувати, що гіпокамп літньої людини, яка гуляє по 35 хвилин тричі на тиждень протягом року, збільшується на 2%. Врахуйте, що йдеться лише про аеробні навантаження. У тих, хто займається стретчингом, подібних результатів немає.
Знімайте напругу, щоб захистити себе від болю та стресу.
Яким би зручним не було ваше робоче місце, якщо сидіти весь день без руху, ваше тіло демонструватиме ознаки стресу та напруження. Існує лише один спосіб уникнути подібних проблем — розібратися в тому, що саме і як робить наше тіло. Не варто ігнорувати біль та інші неприємні відчуття, думаючи лише про здачу роботи вчасно. Сприймайте ці почуття як сигнал тривоги, що потребує певних дій.
Позбавте свої рухи від напруги. Сидіть прямо! Не стукайте по клавішах із силою — досить легкого дотику. Розслабте шию. Всі ці дрібні покращення здатні надати вам велику підтримку та допомогти повернути собі контроль над власним тілом та розумом. Подібні невеликі зміни у позі та рухах не тільки підвищують фізичний комфорт існування, а й дозволяють краще оперувати своїм мозком.
Про те, як корисно навчитися контролювати своє тіло та знімати напругу, говорить історія актора Фредеріка Матіаса Александера. Якось він почав втрачати голос. Лікарі виявилися безсилими, але, репетируючи перед дзеркалом, Александер помітив: щоразу, коли він готувався вимовити свої репліки, м’язи його шиї напружувалися, голова відкидалася назад і він починав втягувати повітря ротом. Актор почав уважно стежити за рухами свого тіла і поступово привчив себе розслаблювати м’язи шиї та не закидати голову. І – вуаля! Приступи ларингіту пройшли самі собою.
Аналізуйте нічні кошмари.
Як з’ясувалося, у більшості людей 2/3 емоцій, що виникають у сновидіннях, негативні. Коктейль із негативних та позитивних емоцій може становити пропорцію 60/40 у того, хто перебуває у добрій емоційній формі, і до 95/5 у того, хто зіткнувся з проблемами.
Однак не варто переживати та лякатися нічних кошмарів. Погані сни допомагають інтегрувати емоційні переживання, особливо стресові чи загрозу самооцінки. Це ті емоції, які нам за ніч доведеться переробити, щоб зустріти новий день із новими силами.
Набагато продуктивніше обміркувати свій сон, як тільки ви прокинулися. Намагайтеся зрозуміти, які переживання чи невирішені проблеми спровокували поганий сновидіння. Запишіть спостереження в блокнот. А якщо вас постійно мучить той самий нічний кошмар, то придумайте для нього позитивний фінал. Думайте про хорошу кінцівку щоразу, коли засинаєте — і згодом ваш мозок запам’ятає позитивну установку. Це не тільки позбавить вас неприємного сну, але й допоможе знайти вирішення проблеми в реальності.
Читайте також — як правильно харчуватись при подагрі ? А також, імбир для схуднення. Основні найефективніші рецептів.