Пандемія та розвиток технологій внесли корективи в робочі процеси: тепер віддалення та будь-яка робота в інтернеті доступна не тільки самозайнятим фрілансерам, а й штатним співробітникам.Ризики роботи онлайн
Ошукати працівника в інтернеті простіше, ніж офлайн. Ось кілька популярних шахрайських схем.
Легке завдання
Початківців, які знають про біржі, підкуповують вакансії, де за легкі завдання пропонують хороші суми. Наприклад, замовник просить зробити розшифрування годинної аудіолекції за 8 тис. гривень.
Якщо погодитися на таку пропозицію, шахрай попросить внести страховий депозит або розповість, що працює тільки через безпечну угоду, і надішле посилання на оплату гарантії.
Дызнайтесь — що таке розробка проекту землеустрою та його затвердження? А також, про кадастровий номер земельної ділянки в Украъні. Як зробити правильно?
Безкоштовна робота
Нормально, коли замовники просить виконати тестове завдання. Але деякі роботодавці змушують кандидатів виконувати реальне завдання, а після отримання результатів зникають.
Щоб не зіткнутися з такою ситуацією, пошукайте в мережі відгуки про компанію та оцініть обсяг завдання – невеликий фрагмент завдання, який можна виконати вдома максимум за пару годин.
Кримінал
Шахраям теж потрібні співробітники. Часто вони маскують пропозиції зайнятися незаконною діяльністю під привабливу вакансію, приховуючи справжні обов’язки.
Наприклад, претенденти можуть втягнути в такі схеми:
- Переведення в готівку карт. У завдання входить прийом платежів на свою особисту банківську карту і переведення їх за виданими реквізитами. залучать господаря рахунку, куди було здійснено перший переклад;
- Вебкам. Дівчатам пропонують вести стриму на нешкідливі теми і спілкуватися в чаті з іноземцями.
Ви повинні знати — як дізнатися, що вас хочуть звільнити? А також, і про як організувати віддалений відділ продажу, з початку і до відмінних продажів.
Убезпечити себе можна, дотримуючись простих правил:
- Не працюйте без договору чи передоплати. Якщо ви тільки починаєте працювати вдома, знайдіть рибу договору в інтернеті та зміните її під себе.
- Не переказуйте гроші. Чесні роботодавці ніколи не вимагають вкладень у процесі роботи.
- Не повідомляйте коди із СМС та push-повідомлень.
Не завантажуйте програми та не переходьте за сумнівними посиланнями. Використовуйте перевірені біржі фрілансу.
Способи заробітку онлайн
Статистика показує, що 53% фірм в Україні співпрацюють з фрілансерами онлайн, тому шанси знайти такий підробіток є.
Сервіси виконання завдань
Є сайти, на яких можна виконувати прості завдання та отримувати за них невелику оплату.
TagMe
На TagMe можна не лише заробляти, а й допомагати у навчанні штучному інтелекту. Для реєстрації на платформі потрібно бути самозайнятим. Отримати цей статус можна у програмі «Мій податок» або через сервіси Ощад.
Реєстрація відкриє доступ до навчання. Його проходження займе близько години і не вимагатиме вкладень. У процесі кандидат познайомиться з основними типами завдань на платформі:
- Написання інструкцій до аудіозаписів;
- Оцінка тексту, написаного нейромережею;
- Класифікація запитів на пошук музики;
- виділення об’єктів на знімках із супутника тощо.
За годину вийде заробляти до 150 гривень — залежить від складності обраного завдання та швидкості виконання.
Гроші можна виводити двічі на місяць — 15-го числа та в останній день у розділі «Баланс» особистого кабінету. Працювати можна у будь-який вільний час, також немає вимог до кількості виконаних завдань.
Підробіток за спеціальністю на біржі
Необов’язково освоювати нову професію, щоби працювати в інтернеті. Подумайте, які із завдань із вашої основної чи минулої роботи, навчання можна було робити поза офісом. Наприклад, ви працювали бухгалтером і вмієте писати звіти для податкової або добре малювали і можете створити портрет з фотографії.
Разові завдання за фахом можна знайти на біржах.
YouDo
На сервісі розміщують разові доручення і вдома та офлайн. Замовники — приватні особи та компанії. Завдання можна відфільтрувати за категоріями: віртуальний помічник, дизайн, репетиторство тощо.
Механіка роботи така: виконавці відгукуються на вакансію, пишуть про свій досвід та пояснюють, чим вони зможуть допомогти. Замовник обирає одного кандидата. У цей момент сервіс заморожує гроші на його рахунку. Після здачі роботи YouDo переказує гроші виконавцю.
Kwork
На цьому майданчику пропозиції про роботу розміщують самі фрілансери. Замовники можуть вивчити профіль виконавця, його портфоліо та замовити роботу через платформу.
Можна розмістити пропозиції у категоріях:
- розробка та IT;
- Тексти, переклади;
- Дизайн;
- реклама та соціальні мережі;
- Бухгалтерія, юриспруденція;
- онлайн-помічник і т.д.
Публікація оголошень для фрілансера безкоштовна, це означає, що почати працювати можна без вкладень. Залишити виконану роботу без оплати у замовника не вийде: біржа заморожує гроші на рахунку та переказує їх виконавцю після виконання завдання.
Мінус біржі – висока комісія за виведення коштів. Кожен переказ обійдеться фрілансеру 22% від суми виведення.
Копірайтинг, рерайтинг та переклад текстів
Без вузькоспеціальних знань та вкладень можна заробляти на роботі з контентом: писати пости для соціальних мереж, статті для інформаційних сайтів, відгуки для маркетплейсів, займатися транскрибацією. Цей напрямок настільки популярний, що є біржі, які спеціалізуються лише на ньому.
SMM-менеджер
Фахівець відповідає за ведення та просування груп у соціальних мережах. Співпрацювати можна з великими брендами, невеликими компаніями та навіть приватними фахівцями.
Краще вчитися на практиці: домовтеся зі знайомим б’юті-майстром або рукоділкою про безкоштовне ведення групи. У процесі шукайте безкоштовні навчальні матеріали. В результаті, у вас буде перший проект для портфоліо.
Ставка за ведення однієї групи новачком – 12-22 тисяч гривень.
* Висновок
Заробляти в інтернеті можна без вкладень. Є спеціальні сервіси заробітку, вакансії для людей без досвіду, компанії, які готові навчати та брати до штату віддалених співробітників.
При пошуку вакансій головне не втрачати пильності, щоб не стати жертвою шахраїв. Не переводьте гроші передбачуваним роботодавцям, не переходьте за підозрілими посиланнями та завжди укладайте договори.